Dantų breketai

Kreivi, susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis – ne tik estetinė, bet ir funkcinė sveikatos problema. Vienas efektyviausių būdų ją išspręsti yra ortodontinis gydymas pasitelkus breketus. Tai nenuimami dantų tiesinimo aparatai, kurių dėka sukuriama daili, harmoninga šypsena.

Kiek trunka dantų tiesinimas breketais?

Gydymo trukmė individuali, priklausomai nuo atveju sunkumo. Vis dėlto, naudojant tradicinius breketus, dantų tiesinimas vidutiniškai trunka 1,5 – 2 metus, o beligatūrinę sistemą – keliais mėnesiais trumpiau.



Kainos:

Metaliniai beligatūriai breketai

750 eur

Metaliniai standartiniai breketai

500 eur

Keramikiniai standartiniai breketai

770 eur

Keramikiniai beligatūriai breketai

850 eur

Damon Q metaliniai breketai

800 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka dantų tiesinimą?


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie ortodontinį gydymą breketais:

1. Ar dantų tiesinimas vyresnio amžiaus žmonėms gali būti naudingas?

Taip, ortodontinį gydymą verta atlikti nepriklausomai nuo amžiaus. Jeigu svajojate apie tiesius dantis, taisyklingą sąkandį, galime Jums padėti!

2. Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į vaiko kvėpavimą?

Kvėpavimas pro burną yra žalingas visiems, tačiau ypač – vaikams, kurių žandikaulis dar tik formuojasi. Tai gali sulėtinti viršutinio žandikaulio vystymąsi ir lemti dantų susigrūdimą, sąkandžio anomalijas ateityje.

3. Ar ortodontiniam gydymui reikalingas pasiruošimas?

Kartais ruošiantis dantų tiesinimui breketais turi būti pašalinamas vienas ar daugiau dantų, taip pat gali būti pritaikomi papildomos priemonės, pavyzdžiui, greito žandikaulio plėtimo aparatas.

Prieš ortodontinį gydymą, būtina pasirūpinti dantų ir burnos ertmės sveikata. Nepamirškite atlikti profesionalią burnos higieną, esant reikalui – terapinį odontologinį gydymą (dantų plombavimą ir pan.).

4. Kaip prižiūrėti dantis gydymo metu?

Naudokite specialiai breketams skirtas burnos higienos priemones: specialų tarpdančių siūlą, ortodontinį šepetėlį, burnos irigatorių. Nešiojant breketus, apnašas linkęs kauptis šiek tiek sparčiau, todėl burnos higiena atliekama dažniau, 2 – 3 kartus per metus.

5. Ar ortodontinį gydymą galima taikyti vaikams?

Tikrai taip. Anksti pradėtas ortodontinis gydymas dažnai būna išties sėkmingas. Laiku suteikta pagalba leidžia užtikrinti tinkamą žandikaulio augimą ir išsidėstymą, užtikrina taisyklingą dantų padėtį ir ženkliai sumažina rimtų kaukolės ir veido anomalijų riziką ateityje.

Spręsdami šias problemas vaikystėje ar paauglystėje, gydytojai ortodontai dažnai pasiekia geresnių ir greitesnių rezultatų, o pacientams pavyksta išvengti sudėtingesnio gydymo ir galimų chirurginių intervencijų (pavyzdžiui, žandikaulio operacijos) vėliau gyvenime.

6. Ar galiu pasirinkti pageidaujamą breketų sistemą?

Jeigu norite alternatyvos tradiciniams, tačiau mažiau patogiems metaliniams breketams, šį pageidavimą būtinai išsakykite gydytojui ortodontui. Beveik visais atvejais galima pritaikyti keramikinius arba beligatūrinius Damon Q breketus, tačiau kiekvieno paciento situacija individuali. Kokie breketai tinkamiausi Jums, nutars gydytojas.


Ortodontinių problemų simptomai

  • Apatiniai / viršutiniai dantys per daug atsikišę į priekį.

  • Pastebimas dantų susigrūdimas lanke.
  • Netaisyklinga liežuvio padėtis – esant šiai disfunkcijai, rijimas vyksta liežuvį remiant į priekinius dantis. Ši būklė formuoja netaisyklingą sąkandį, kenkia dantų būklei, veido estetikai.
  • Neharmoningi veido bruožai – per daug atsikišęs į priekį arba atgal atsitraukęs smakras, atsikišusios lūpos.
  • Bent vienas iš tėvų turi ortodontinių problemų.
  • Dažnai kvėpuojama pro burną.
  • Pasireiškia fonetikos sutrikimai, šveplavimas.

Pastebėjus nors vieną iš minėtų požymių, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją ortodontą. Įvertinęs situaciją, gydytojas pasiūlys tinkamiausią gydymo sprendimą.


Ortodontinio gydymo svarba

Ortodontinis gydymas naudojant breketus ar kitus aparatus, yra reikalingas norint išvengti įvairių sveikatos komplikacijų:

  • Dantų ir žandikaulio funkcijų sutrikimai. Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių atliekamas ortodontinis gydymas, yra dantų ir sąkandžio padėties korekcija. Praktika rodo, kad dėl netinkamo sąkandžio pacientus kamuoja įvairios sveikatos problemos: apsunkintas kramtymas, fonetikos funkcijos sutrikimai (šveplavimas, sunkumai artikuliuojant tam tikrus garsus), o taip pat – smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimai, gali būti jaučiamas skausmas, traškesys ir kitoks diskomfortas žandikaulio srityje.
  • Dantų ir dantenų ligos. Dėl netinkamos dantų padėties, pavyzdžiui, jiems susigrūdus burnos lanke, sunkiau juos tinkamai prižiūrėti: taisyklingai nuvalyti dantų šepetėliu, pasiekti tarpdančius naudojant burnos irigatorių arba tarpdančių siūlą. Susidaro palanki terpė apnašui kauptis ir bakterijoms daugintis. Dėl netinkamos burnos higienos, kamuoja nemalonus burnos kvapas, gresia ėduonis (kariesas), dantenų ir kitų periodonto audinių ligos, o kraštutiniais atvejais net dantų netekimas.
  • Dantų traumos. Dėl netaisyklingos dantų padėties (pavyzdžiui, turint į priekį atsikišusius dantis) yra didesnė traumų rizika, ypač sportuojant, valgant, užsiimant aktyvia fizine veikla. Taip pat gali būti netolygiai paskirstomas kramtymo krūvis, pasireikšti spartesnis dantų dilimas, nevalingas griežimas dantimis (bruksizmas), stiprus sukandimas. Visos šios problemos lemia dantų pažeidimus, o kartu – ir didesnes gydymo išlaidas.
  • Neharmoningi veido bruožai. Ortodontinės problemos turi įtakos ne tik dantų išsidėstymui lanke, bet ir žandikaulio bei veido struktūrų vystymuisi ir bendrai simetrijai. Pastebima, kad netaisyklingas sąkandis gali lemti asimetriškus, neharmoningus veido bruožus. Pacientams, kurių ortodontinės problemos itin pažengusios, būdingi tokie estetiniai defektai, kaip per daug į priekį atsikišęs arba atgal atsitraukęs, įgaubtas smakras, įdubę skruostikauliai, atsikišusios lūpos ir pan.
  • Psichologiniai iššūkiai. Netaisyklinga dantų padėtis, nepageidaujami išvaizdos pokyčiai, veido asimetrija daugeliui pacientų sukelia psichologinių kompleksų. Nukenčia savivertė, vengiama socializuotis, juoktis, bendraujama susikausčius.

Gera žinia ta, kad visas minėtas fizines, estetines ir emocines problemas gali išspręsti efektyvus dantų tiesinimas breketais, kurį rasite "Dantesa" odontologijos klinikoje.

Ortodontinio gydymo eiga

  • Konsultacija. Įvertinama paciento būklė – nuimami dantų atspaudai, daromos rentgeno nuotraukos. Analizuojant šiuos duomenis, sudaromas preliminarus gydymo planas.
  • Pasiruošimas. Gauti rezultatai aptariami su pacientu, jam pristatomas dantų tiesinimo planas ir parenkamas efektyviausias gydymo aparatas.
  • Dantų tiesinimas. Kito vizito metu klijuojami breketai, tvirtinamas lankelis, suteikiama informacija apie dantų priežiūrą gydymo metu. Gydymo eigoje laukia reguliarūs vizitai pas gydytoją ortodontą, breketų paveržimas.
  • Gydymo pabaiga. Nuėmus breketus, svarbu išsaugoti pasiektą rezultatą. Tai daroma naudojant palaikomuosius (retencinius) aparatus.

Breketų rūšys

Didžiuojamės savo pacientams galėdami pasiūlyti įvairias ortodontinio gydymo galimybes. Mūsų klinikoje dantų tiesinimas atliekamas ne tik tradiciniais metaliniais breketais, bet ir metaliniais beligatūriais, standartiniais keramikiniais, keramikiniais beligatūriniais ir Damon Q metaliniais breketais. Kuo jie skiriasi? Atsakome!

1. Standartiniai metaliniai breketai

Bene populiariausia breketų rūšis, kuri džiugina žemesne kaina ir puikiais gydymo rezultatais. Tvirtinant šiuos breketus, fiksuojama plona metalinė vielutė, kuri reguliariai paveržiama.

Privalumai:

  • Tai tvirtas, atsparus dantų tiesinimo aparatas.

  • Tinka tiek koreguojant sąkandį, tiek kreivus dantis.
  • Universaliai pritaikomi net sudėtingais atvejais.
  • Metaliniai breketai gali būti dekoruojami įvairių spalvų gumytėmis, todėl šis dantų tiesinimo aparatas patinka vaikams.

Trūkumai

  • Nešiojant breketus, gali būti sunkiau palaikyti gerą burnos higieną. Būtina pasirūpinti specialiomis dantų ir tarpdančių priežiūros priemonėmis.

  • Pagrindinis šių breketų trūkumas yra jų išvaizda. Jie labai pastebimi bendraujant, šypsantis, todėl patinka ne visiems.
  • Uždėjus metalinius breketus ir po jų korekcijos (paveržimo) kelias dienas jaučiamas dantų tempimo pojūtis, maudimas.
  • Dantų tiesinimas standartiniais breketais trunka kiek ilgiau nei beligatūriniais.

2. Metaliniai beligatūriniai breketai

Iš pirmo žvilgsnio labai panašūs į standartinius breketus, tačiau yra klijuojami šiek tiek aukščiau, pasižymi išmanesniu vielos tvirtinimo mechanizmu. Breketų sistema turi specialų uždarymo mechanizmą, kuris fiksuoja vielinį lankelį.

Privalumai:

  • Dėl patogaus breketų fiksavimo mechanizmo, ortodontinis gydymas atliekamas greičiau, nereikia taip dažnai lankytis gydytojo kabinete.

  • Dantys nuolat veikiami nedidelės, tačiau efektyvios tiesinimo jėgos. Tai reiškia, kad gydymo metu patiriama mažiau fizinio diskomforto.
  • Beligatūrinių breketų profilis yra aukštesnis, todėl jie mažiau pastebimi, estetiškesni nei tradiciniai breketai.
  • Paprastesnė burnos higiena.

Trūkumai:

  • Pasižymi aukštesne kaina nei įprasti breketų aparatai.

  • Tinka ne visais atvejais.

3. Keramikiniai breketai

Vertinami dėl diskretiškesnės, estetiškesnės išvaizdos. Šiuos breketus noriai renkasi vyresnio amžiaus žmonės, pageidaujantys ne tik veiksmingo, bet ir mažiau pastebimo ortodontinio gydymo.

Privalumai:

  • Gaminami iš porceliano keramikos. Breketų spalva idealiai atitaikoma prie natūralios paciento dantų spalvos, todėl iš tolo yra sunkiai pastebimi.
  • Yra smulkesni, apvalesni nei metaliniai breketai, todėl sukelia mažiau diskomforto. Patogiau mėgautis mėgstamu maistu ir prižiūrėti dantis.
  • Breketų uždėjimo ir nuėmimo procesas yra greitesnis, pacientui sukelia mažiau fizinio diskomforto.

Trūkumai:

  • Aukštesnė kaina, lyginant su tradiciniais metaliniais breketų aparatais.

  • Nors breketus jungia skaidri viela arba elastinė gumelė, laikui bėgant gali pakisti jos spalva, ji tampa labiau pastebima.
  • Dantų tiesinimas pasirinkus keramikinius breketus gali užtrukti keliais mėnesiais ilgiau.
  • Keramika yra trapesnė medžiaga už metalą. Yra didesnė rizika, kad breketai bus pažeisti, sulūš, todėl reikės juos perklijuoti.
  • Nešiojant šiuos breketus, reikia vengti kietesnių maisto produktų.

4. Keramikiniai beligatūriniai breketai

Privalumai:

Naujos kartos breketai, kurie džiugina savo estetika ir funkcionalumu.

  • Dėl išmanaus lanko fiksavimo mechanizmo, gydymas vyksta trumpiau ir komfortiškiau, prie breketų greičiau priprantama.

  • Unikalus breketų dizainas apsaugo burnos gleivinę, palieka mažiau įbrėžimų.
  • Breketų profilis aukštesnis, todėl paprasčiau palaikyti burnos higieną.

Trūkumai:

  • Yra šiek tiek trapesni už metalinius beligatūrinius breketus, todėl rekomenduojama vengti kietesnių maisto produktų.

  • Tai vienas brangiausių gydymo variantų, todėl prieinami ne visiems pacientams.

5. Damon Q metaliniai breketai

Tai viena inovatyviausių breketų sistemų, kuri apjungia spartų gydymą, maksimalų komfortą ir estetiką. Pasirinkus beligatūrinius Damon Q breketus, greitai galėsite džiaugtis nepriekaištingai tiesia šypsena.

Privalumai:

  • Damon Q breketų sistema sukurta taip, kad dantys nuolat jaustų švelnų, tačiau veiksmingą spaudimą ir judėtų tinkama kryptimi. Taip sutrumpinamas gydymo laikas.

  • Dėl išmanios vielos fiksavimo sistemos, laukia gerokai retesni vizitai pas gydytoją. Tai patogu ir taupo Jūsų laiką!
  • Damon Q breketų konstrukcija sukurta atsižvelgiant į dantų ir burnos anatomiją. Maksimaliai sumažinama apkrova bei trintis, kuri tenka dantims bei dantenoms. Mažiau braižoma burnos gleivinė, išvengiama ilgalaikio dantų jautrumo gydymo metu.
  • Pasirinkus šią sistemą, išvengiama dantų šalinimo, žandikaulių plėtimo aparatų. Puikus rezultatas pasiekiamas be papildomų procedūrų.
  • Kadangi šiai breketų sistemai nereikalingos gumytės, elastikai ir kiti papildomi elementai, mažiau kaupiasi apnašas, maisto likučiai. Tai ne tik užtikrina geresnę higieną, bet ir sumažina dantų ėduonies bei dantenų ligų rizika.

Trūkumai:

  • Damon Q breketų gamybai naudojamos pažangios medžiagos ir technologijos, todėl jie yra brangesni už tradicinius breketus.

  • Nors pasitelkus šią sistemą gydymas apsieina be dantų šalinimo ir papildomų aparatų, Damon Q tinka ne visais klinikiniais atvejais. Kam gali būti atliekamas ortodontinis gydymas šiais breketais, sprendžiama individualiai, įvertinus paciento situaciją.

Ko tikėtis po dantų tiesinimo?

Dažnas klausimas, kurį užduoda pacientai – ar užbaigus ortodontinį gydymą, nuėmus breketus, tiesiais dantimis galėsiu džiaugtis visą gyvenimą?

Ilgalaikiais rezultatais po atlikto dantų tiesinimo galima džiaugtis tik nešiojant užlaikančius (retencinius) aparatus. Jie nešiojami pagal gydytojo ortodonto rekomendacijas, dažniausiai – nakties metu. Tai gali būti įvairūs aparatai, bet dažniausiai – skaidrios, iš medicininio plastiko pagamintos kapos arba plokštelės.

Taip pat kartais pritaikomi nenuimami aparatai, pavyzdžiui, vidinėje dantų pusėje tvirtinamos retencinės vielutės.