Dantų laminatės

Norint koreguoti dantų formą ir spalvą, rekomenduojamas estetinis protezavimas dantų laminatėmis. Tai plonos (vos 0,3 – 0,5 mm storio) porceliano keramikos plokštelės, kurios atkuria nepriekaištingą, harmoningą šypseną.

Kiek laiko naudosiu laminates?

Tinkamai prižiūrint, restauracijos atlieka savo funkcijas apie 15 metų. Tačiau jų ilgaamžiškumas gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip laminačių kokybė, burnos higienos įpročiai, mityba ir reguliari dantų patikra.

Svarbu pastebėti, kad tam tikri nevalingi įpročiai, pavyzdžiui, bruksizmas (griežimas dantimis) sutrumpina laminačių naudojimo laiką.



Dantų laminačių kaina:

E. Max ličio disilikato keramikos vainikėlis/ laminatė

579 eur

Sluoksniuotas bemetalės keramikos vainikėlis/laminatė ant kaitrai atsparaus modelio

Nuo 729 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka estetinį protezavimą?


DUK

Atsakome į pacientų dažnai užduodamus klausimus apie endodontinį gydymą.

1. Ar procedūra bus skausminga?

Ne, laminatės klijuojamos be skausmo ir diskomforto. Ruošiant dantis laminatėms, suleidžiama vietinė nejautra, todėl pacientas nepatiria nemalonių išgyvenimų.

2. Kaip jausiuosi po procedūros?

Dalis pacientų jaučia nedidelį jautrumą, diskomfortą. Kartais prireikia šiek tiek laiko, kol prie laminačių priprantama. Tačiau po kelių dienų ar savaitės laminatės nebekelia diskomforto, niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.

3. Ar laminates ateityje galima pakeisti plombomis?

Laminatės laikomos nuolatine odontologine procedūra, nes norint jas pritaikyti, nuo dantų dažniausiai pašalinamas nedidelis emalio sluoksnis. Žinoma, laikui bėgant, dėl nusidėvėjimo ar pažeidimų laminates reikia pakeisti naujomis.

4. Ar laminatės reikalauja specialios priežiūros?

Ne, šios restauracijos nereikalauja specialios priežiūros. Svarbiausia laikytis geros burnos higienos, įskaitant reguliarų dantų valymą šepetėliu, tarpdančių siūlu ir dantų patikrą gydytojo kabinete.

5. Mėgstu gerti kavą / juodą arbatą. Ar laminačių išvaizda nepasikeis mėgaujantis šiais gėrimais?

Ne, porceliano keramika, iš kurios pagamintos dantų laminatės, yra labai atspari maisto, gėrimų ir net tabako dėmėms. Tai reiškia, kad Jūsų šypsena išliks balta, laminatės nepatamsės. Žinoma, svarbu pasirūpinti profesionalia burnos higiena ir palaikyti dantų bei tarpdančių švarą.

6. Kokį maistą galima valgyti turint laminates?

Po estetinio protezavimo galima mėgautis praktiškai bet kokiu maistu, tačiau tam tikrų įpročių reikia vengti. Pavyzdžiui, negalima kramtyti kietų produktų (ledo kubelių, ledinukų ir pan.), gliaudyti riešutų, kramtyti nagų.

7. Ar laminatės tinka visiems pacientams?

Tai plačiai pritaikomos restauracijos, tačiau laminatės tinka ne kiekvienam. Odontologas turi įvertinti paciento dantų būklę, bendrą sveikatą ir nutarti, ar ši procedūra yra efektyviausias pasirinkimas.

8. Ar yra alternatyvų estetiniam protezavimui?

Vietoje laminačių galima rinktis kitus metodus, pavyzdžiui, estetinį plombavimą arba dantų balinimą (jeigu netenkina tik dantų spalva). Vis dėlto, lyginant su minėtomis procedūromis, laminatės yra ilgaamžiškesnis pasirinkimas.

Žinoma, kiekviena procedūra turi savo privalumų. Jeigu vis dar dvejojate, kuris metodas geresnis – dantų laminatės ar estetinis plombavimas, rekomenduojame artimiau susipažinti su pastarąja procedūra.


Estetinio protezavimo eiga

Trumpai pristatome svarbiausius procedūros etapus:

 • Apžiūra. Įvertinama paciento būklė, dantų defektai ir įvertinama, ar laminatės yra geriausias pasirinkimas. Nuimami dantų atspaudai laminačių gamybai.

 • Laminačių gamyba. Dantų laminatės gaminamos specialioje laboratorijoje, naudojant aukščiausios kokybės medžiagas. Jos atkartoja dantims būdingą tekstūrą, spalvą, skaidrumą, todėl atrodo ypač natūraliai.
 • Dantų preparavimas. Švelniai šlifuojamas dantų paviršius, ant kurio bus klijuojamos laminatės. Tai minimalus pasiruošimas, tausojami natūralūs audiniai.
 • Estetinis protezavimas. Paruošus dantis laminatėms, jos klijuojamos ant priekinio jų paviršiaus.

Dantų laminačių svarba

Nors dantų laminatės vertinamos dėl estetikos, jų nauda apima ir dantų sveikatą.

 • Apsaugomi dantų audiniai. Jeigu natūralūs dantys yra pažeisti, aptrupėję ar turi kitų defektų, porceliano laminatės suteikia papildomą apsauginį sluoksnį nuo ėduonies ir mechaninių pažeidimų.
 • Sumažinama dantų ligų rizika. Laminatės taip pat padeda koreguoti didelius tarpus tarp dantų, suteikia taisyklingesnę formą. Jų pagalba pavyksta sumažina tarpelius, kuriuose užsilaiko maisto likučiai ir yra palanki terpė bakterijoms daugintis. Kartu sumažinama ir ėduonies bei dantenų ligų rizika.
 • Daugiau pasitikėjimo savimi. Dailesnė, harmoningesnė šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, padeda atsikratyti kompleksų dėl dantų išvaizdos ir vėl pasitikėti savimi. Susigrąžinama galimybė drąsiai bendrauti, šypsotis be diskomforto.

Estetinio protezavimo laminatėmis nauda

Šis kosmetinės odontologijos metodas pasižymi eile privalumų:

 • Išsprendžia estetikos ir funkcijos problemas. Dantų laminačių pagalba mažinami tarpai tarp dantų, koreguojama dantų forma, spalva ir kiti maži bei vidutiniai estetiniai defektai. Vieno vizito metu pasiekiamas maksimalus rezultatas.
 • Individuali estetika. Dantų laminatės kiekvienam pacientui gaminamos individualiai, todėl sukuriamas natūralus, idealiai tinkantis rezultatas.
 • Paprasta procedūra. Laminatėms nereikia ilgo, sudėtingo pasiruošimo: jos tvirtinamos ant priekinio dantų paviršiaus.
 • Nenukenčia emalis. Danties audiniai laminatėms tik minimaliai šlifuojami, nepadidėja dantų jautrumas, nesusilpnėja emalis.
 • Jokio diskomforto. Laminatės yra tokios pat tvirtos, kaip natūralūs dantys, todėl nereikia keisti mitybos įpročių, dantis prižiūrėti reikia kaip įprasta.
 • Nekeičia spalvos laikui bėgant. Porceliano keramika yra estetiška ir higieniška medžiaga, atsparesnė pigmentinėms dėmėms. Laminatės nepagelsta, išsaugo pradinę išvaizdą.
 • Tarnauja keliolika metų. Estetinis dantų protezavimas yra gerokai ilgaamžiškesnis nei kiti kosmetinės odontologijos sprendimai, pavyzdžiui, balinimas ar estetinis plombavimas. Tinkamai prižiūrimos dantų laminatės tarnauja apie 15 metų ar dar ilgiau.