Metaliniai breketai

Ortodontinis gydymas naudojant metalinius breketus yra vienas populiariausių pasirinkimų. Tai ekonomiškas, tačiau veiksmingas dantų tiesinimo metodas, kuris tinka lengvais, vidutiniais ir net sudėtingais atvejais.

Ar dantų tiesinimas truks ilgai?

Vidutiniškai gydymas trunka iki 24 mėnesių, tačiau gali būti ir ilgesnis, priklausomai nuo paciento situacijos.



Kainos:

Metaliniai standartiniai breketai

500 eur

Metaliniai beligatūriai breketai

750 eur

Damon Q metaliniai breketai

800 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka dantų tiesinimą?


DUK

Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie metalinius breketus.

1. Ar gydymas breketais bus skausmingas?

Pirmomis dienomis uždėjus breketus ir po jų paveržimo jaučiamas diskomfortas: maudimo, tempimo pojūtis. Jis yra laikinas, prie breketų greitai priprantama.

2. Ar nešiojant metalinius breketus galėsiu valgyti viską?

Rekomenduojama susilaikyti nuo labai kietų ir lipnių produktų, kurie gali pažesiti breketus.

3. Ar po breketų nuėmimo gydymas baigsis?

Nors aktyvus gydymas baigiasi ir breketai nuimami, dantų padėtis gali keistis neprognozuojamai, todėl būtina išsaugoti pasiektą rezultatą. Tai padarysite nešiojant retencinius (palaikomuosius) aparatus, kuriuos duos gydytojas.

Dažniausiai pacientai nešioja plokšteles, kapas (naktimis) arba turi iš vidinės dantų pusės tvirtinamus nenuimamus lankelius.


Metalinių breketų nauda

  • Veiksminga net sudėtingais atvejais. Metaliniai breketai tinka tiesinant susigrūdusius dantis, koregujant netaisyklingą sąkandį. Breketai idealiai tinka sprendžiant ortodontines problemas, kurios būtų sunkiai koreguojamos alternatyviais metodais.

  • Ekonomiškas metodas. Iš metalo pagaminti breketai finansiškai yra prieinamesni už alternatyvius ortodontinius aparatus, pavyzdžiui, nematomas kapas ar keraminius breketus, todėl tinka pacientams, kurie nori pataupyti, tačiau siekia maksimaliai efektyvaus gydymo.
  • Išskirtinis patvarumas. Dažna problema atliekant ortodontinį gydymą – ortodontiniai aparatai gali įskilti, nulūžti ar kitaip nukentėti valgant, sportuojant ar užsiimant kita veikla. Metalo breketai yra gaminami iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno, todėl yra labai patvarūs. Jie gali atlaikyti didelį spaudimą, yra tvirtesni už daugelį kitų alternatyvių aparatų.
  • Lengvai prognozuojami rezultatai. Dantų tiesinimas breketais yra vienas seniausių ortodontinio gydymo metodų. Patyręs ortodontas suplanuos gydymo eigą ir trukmę, todėl galite būti užtikrinti, kad pavyks pasiekti optimalų rezultatą.

Ortodontinio gydymo eiga

  • Apžiūra. Nuimami dantų atspaudai, daromos rentgeno nuotraukos. Įvertinama, ar nereikia papildomų procedūrų (pavyzdžiui, žandikaulio operacijos) ir gali būti atliekamas dantų tiesinimas naudojant pasitelkus metalinius breketus.

  • Pasiruošimas. Gauti rezultatai aptariami su pacientu, jam pristatomas dantų tiesinimo planas, nurodoma preliminari gydymo trukmė. Ruošiantis gydymui pacientas atlieka pasiruošimą: profesionalią burnos higieną ir, esant būtinybei, terapinį odontologinį gydymą.
  • Dantų tiesinimas. Kito vizito metu ant dantų klijuojami metaliniai breketai, tvirtinamas juos jungiantis metalinis lankelis, suteikiama informacija apie dantų priežiūrą gydymo metu.
  • Gydymo eiga. Kas 6 – 8 savaites būtina lankytis pas ortodontą breketų paveržimui.

Standartiniai ar beligatūriniai breketai?

Metaliniai breketai gali būti standartiniai ir beligatūriniai. Šie du variantai tarpusavyje skiriasi savo išvaizda, gydymo sparta ir kaina.

  • Išvaizda: beligatūriniai metaliniai breketai yra šiek tiek aukštesnio profilio nei įprasti, todėl jie mažiau pastebimi.
  • Greitis: dantų tiesinimas beligatūriniais breketais vyksta šiek tiek sparčiau.
  • Vizitai pas gydytoją: nešiojant metalinius beligatūrinius breketus, pas ortodontą teks lankytis rečiau, nes breketai turi unikalią užrakto sistemą ir dantų tiesinimas vyksta nuolat, be dažnų paveržimų pas gydytoją.
  • Kaina: standartiniai metaliniai breketai lyginant su beligatūriniais kainuoja mažiau.