Periodontito gydymas

Odontologijos klinikoje "Dantesa" atliekamas efektyvus periodonto ligų gydymas ir papildomos procedūros: nuo profesionalios higienos iki preciziškai tikslios dantenų plastikos.

Periodontito simptomai

  • Dantenų kraujavimas, pūliavimas;

  • Dantenų jautrumas, skausmas;
  • Dantų klibėjimas;
  • Nemalonus kvapas iš burnos;
  • Vizualiai "pailgėję" dantys (atsitraukusios dantenos).

Susidūrus su šiais simptomais, tikėtina, kad Jums reikalingas skubus vizitas pas gydytoją periodontologą.Periodontito gydymo kaina:

Konsultacija (15 min)

29 eur

Konsultacija su ištyrimu ( 30 min)

39 eur

Burnos higiena (atlieka gydytojas periodontologas)

89 eur

Kiuretažas 1 danties (gydant iki 4 dantų)

49 eur

Kiuretažas 1 danties (gydant daugiau nei 4 dantis)

29 eur

Lopo operacija

109 eur

Dantenų recesijos gydymas (1 dančiui)

229 eur

Dantenų recesijos gydymas (papildomas dantis)

99 eur

Fiksuotų dantenų sukūrimas

309 eur

Lūpos pasaitėlio plastika

79 eur

Gingivektomija

69 eur

Klinikinis danties vainiko pailginimas (trunka 45 min.)

109 eur

Paslankaus danties rovimas

39 eur

Danties rovimas

nuo 59 iki 89 eur

Protinio danties rovimas

nuo 79 iki 109 eur

Dantenų plastikos gidas

79 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka procedūrą?


DUK

Atsakome į dažniausius pacientų klausimus apie periodontito gydymą.

1. Kas yra periodontitas?

Periodontitas, dar vadinamas paradantoze, yra dantenų ir kitų dantį supančių audinių (periodonto raiščio, alveolės kaulo) uždegimas. Ligai progresuojant, pažeidžiamas žandikaulio kaulas, didėja dantų paslankumas ir gresia danties neteikimas.

2. Kiek trunka periodontito gydymas?

Trukmė individuali, priklausomai nuo pažeidimų. Jeigu taikomas konservatyvus gydymas, gali užtekti poros savaičių. Tup tarpu atliekant chirurginį gydymą, jis gali trukti ir kelis mėnesius.

3. Ar įmanoma išvengti periodonto ligų?

Nors periodontitą sukelti gali įvairūs faktoriai – paveldimumas, imunitetas, gyvenimo būdas ir pan. – bene dažniausiai uždegimas pasireiškia dėl netinkamos burnos higienos. Tinkamai nevalant dantų, nenaudojant tarpdančių siūlo, reguliariai neatliekant profesionalios burnos higienos, po dantenomis ima kauptis apnašas, bakterijos, pavojingi mikroorganizmai, todėl išauga rizika susirgti periodontitu ar kitomis ligomis.


Rūpinantis dantų ir tarpdančių švara, reguliariai lankantis pas gydytoją odontologą, minėtų susirgimų rizika gerokai sumažėja.aa

4. Ar gydymas skausmingas?

Procedūras atliekame vietinėje nejautroje, todėl periodontito gydymas nėra skausmingas.


Periodontito gydymo eiga

  • Apžiūra. Pirmos konsultacijos metu įvertinama periodonto audinių bei dantų būklė, gali būti daroma rentgeno nuotrauka. Pagal gautus duomenis sudaromas gydymo planas.

  • Konservatyvus gydymas. Jeigu situacija nėra toli pažengusi, gali būti taikomas konservatyvus periodontito gydymas. Atliekama profesionali burnos higiena: gydytojas periodontologas pašalina ne tik paviršiuje esančius dantų akmenis, bet ir giliau susikaupusį apnašą. Dantų šaknų paviršius nupoliruojamas: taip sudaroma bakterijoms ir apnašui mažiau palanki terpė. Jeigu reikia, šalinamas giliai po dantenomis esantis apnašas, gramdomos dantenų kišenės.
  • Chirurginis gydymas. Jeigu periodontitas pažengęs, reikalinga chirurginė intervencija. Ji apima dantenų kišenės pašalinimą, patirpusio alveolės kaulo lyginimą ir kontūravimą, patirpusio žandikaulio kaulo atstatymą, dantenų plastiką ir kitas procedūras.


Kitos periodonto ligos

Periodontitas yra išties rimtas ir pavojingas susirgimas, tačiau taip pat svarbu paminėti kitas dažnai pasitaikančias periodonto ligas:

Gingivitas

Tai ankstyva dantenų uždegimo stadija. Gingivito metu skausmas dažniausiai nejaučiamas, pasireiškia dantenų kraujavimas valantis dantis, jos dažnai būna patinusios, raudonos spalvos. Negydomas gingivitas pereina į periodontitą.

Dantenų recesija

Tai būklė, kuriai pasireiškus dantenos pakeičia joms įprastą padėtį. Jos atsitraukia, apnuoginant dantų kaklelį ir padidinant dantų jautrumą. Dantys atrodo ilgesni nei yra iš tikrųjų, pacientas jaučia fizinį diskomfortą. Geriausias būdas gydyti dantenų recesiją yra jas priauginti (naudojant paties paciento arba dirbtinį pakaitalą). Dantenų plastika suteikia ilgaamžius rezultatus, grąžina estetiką, sumažina dantų jautrumą.