Funkcinis dantų plombavimas

Plombavimas atliekamas gydant karieso (ėduonies) sukeltus pažeidimus, atkuriant danties formą dėl nežymaus nuskilimo ar nudilimo, o taip pat koreguojant spalvos pokyčius.

Plombavimo svarba

Dantų plombavimas gali būti būtinas, jeigu:

 • Staiga padidėjo dantų jautrumas į karštį, šaltį, saldžius produktus;
 • Pakito dantų spalva;
 • Emalis tapo trapesnis;
 • Pakito dantų forma.
Kainos:

Nuskausminimas

10 eur

Danties plombavimas

Nuo 69 iki 149 eur

Priekinio danties plombavimas

Nuo 99 eur

Plombavimas (atstatomasis, funkcinis sudėtingas)

Nuo 169 eur

Sąkandžio stabilizavimas kompozitu

Nuo 75 iki 95 eur

Skubi pagalba (ėduonies valymas, vaistų uždėjimas, laikinas užpildas)

49 eur

Sąkandžio stabilizavimas kompozitu

Nuo 75 iki 95 eur

Skubi pagalba (ėduonies valymas, vaistų uždėjimas, laikinas užpildas)

Nuo 49 eur

Laikina plomba

19 eur

Gydomoji plomba

45 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka funkcinį plombavimą?


DUK

1. Ar plombavimas skausmingas?

Ne, gydymas atliekamas vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejausite.

2. Kiek laiko trunka procedūra?

Dažniausiai karieso gydymui užtenka vieno vizito, kurio vidutinė trukmė – 1 val. Tačiau jeigu situacija sudėtingesnė, gydymas uždelstas, gali prireikti daugiau apsilankymų ir papildomų gydymo procedūrų.

3. Kaip išvengti karieso atsiradimo?

Šią ligą neretai sukelia netinkami įpročiai. Norint sumažinti jos riziką, svarbu:

 • Valytis dantis naudojant dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą ir dantų pastą mažiausiai 2 kartus per dieną;

 • Vengti saldžių gazuotų gėrimų, saldžių ir rūgščių produktų, kurie kenkia emaliui;
 • Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną gydytojo kabinete (2 kartus per metus arba dažniau, jeigu taip rekomenduoja gydytojas).

4. Ar plombavimas padeda visais atvejais?

Jeigu gydymas nesuteikiamas laiku, kariozinė ertmė labai gili, pažeisti aplinkiniai danties audiniai, vien tik plombavimo neužtenka. Dažnai reikalingas šaknų kanalų gydymas, dantų protezavimas, o kraštutiniu atveju, kai pažeidimai negrįžtami – danties pašalinimas.

5. Kiek kainuoja dantų plombavimas?

Paslaugos kaina priklauso nuo plombos dydžio ir papildomų procedūrų (pavyzdžiui, jeigu bus reikalinga laikina gydomoji plomba, paslaugos kaina padidės 45 eurais). Kokia tiksli dantų plombavimo kaina bus Jūsų atveju, nurodys apžiūrą atlikęs gydytojas odontologas.


Kodėl svarbu laiku kreiptis į odontologą?

Laiku atliktas funkcinis dantų plombavimas apsaugo nuo skaudžių karieso padarinių. Tai ūminė liga, kuri uždelsus rizikuoja pakenkti ne tik dantų, burnos ertmės, bet ir viso organizmo sveikatai.

Svarbu žinoti!

Nesuteikus gydymo, kariesas progresuoja: pažeidžia giliuosius dantų audinius, paveikia danties nervą, sukelia net dantenų ir kaulo pažeidimus. Tai kelia skausmą, stiprų diskomfortą, gali lemti danties netekimą ir dar skaudesnius padarinius organizmui. Į kraują patekusi infekcija prisideda prie tokių būklių, kaip veido deformacijos, virškinimo sutrikimai, infarktas, insultas ir kitos ligos.

Karieso priežastys

Kariesas atsiranda dėl burnoje esančių rūgščių: jos ardo kietuosius dantų audinius. Jas savo ruožtu dažniausiai sukelia šie veiksniai:

 • Gyvenimo būdo veiksniai: netinkama dantų ir burnos priežiūra namuose, per retai atliekama profesionali burnos higiena, nesubalansuota mityba (saldžių, lipnių maisto produktų ir gėrimų vartojimas).
 • Įgimti veiksniai: dantų forma ir emalio struktūra, pavyzdžiui, fluoro pasiskirstymas audiniuose, gilios dantų vagelės, kauburėliai, mikroorganizmų aktyvumas, burnos pH.

Dantų plombavimo eiga

Gydymo eiga kiekvienu atveju individuali, kartais prireikia papildomų procedūrų. Trumpai pristatome svarbiausius gydymo etapus:

 1. Apžiūra. Įvertinama paciento būklė, dantų pažeidimai ir sudaromas gydymo planas.

 2. Pasiruošimas plombavimui. Valomos kariozinės ertmės (skylutės), pašalinami infekuoti audiniai.

 3. Plombavimas. Išvalius ir dezinfekavus kariozinę ertmę, ji užpildoma kokybiška plombine medžiaga. Dantis apsaugomas nuo tolesnių pažeidimų, sugražinama estetika.

Funkcinis ir estetinis dantų plombavimas

Nors plombavimas dažniausiai atliekamas terapinio gydymo tikslais, jis gali padėti pagerinti dantų estetiką. Norint koreguoti kosmetinius defektus, rekomenduojamas estetinis plombavimas.

Tai procedūra, kurios metu dantys atkuriami pasitelkus sluoksniavimo techniką. Naudojant kompozitą, sluoksnis po sluoksnio atkuriama natūrali dantų tekstūra ir struktūra, koreguojama dantų forma ir spalva.