Estetinis plombavimas

Švytinti, harmoninga šypsena – daugiau nei estetinis privalumas. Ji suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, tampa lengviau bendrauti, juoktis, dalintis optimizmu su šeima, draugais ir aplinkiniais. Mūsų klinikoje Jūsų laukia nepakartojama šypsenos transformacija: pokyčiai jau po pirmo vizito!

Plombavimo svarba

Estetinis plombavimas padės, jeigu:

  • Norite pakoreguoti dantų formą;

  • Netenkina tarpai tarp dantų;

  • Kandamieji paviršiai yra aptrupėję, nudilę;

  • Norite pakoreguoti dantų spalvą.



Kainos:

Estetinio plombavimo konsultacija / gydymo plano sudarymas

29 eur

Estetinis plombavimas, vieno danties

Nuo 149 iki 249 eur

Estetinis danties plombavimas (sudėtingas atvejis)

299 eur

Dantų poliravimas po estetinio plombavimo

69 eur

Priekinio danties kandamųjų kraštų atstatymas viršutiniame žandikaulyje

99 eur

Priekinio danties kandamųjų kraštų atstatymas apatiniame žandikaulyje

79 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka estetinį plombavimą?


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie estetinį plombavimą:

1. Ar tai skausminga procedūra?

Ne, plombavimas atliekamas vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejausite.

2. Ar estetinės plombos yra ilgaamžės?

Šiuolaikinės estetinės dantų plombos yra patvarios ir gali atlaikyti įprastą kramtymo ir kramtymo jėgą. Tačiau jos gali būti ne tokios tvirtos kaip kitos plombinės medžiagos, pavyzdžiui, porcelianas ar metalas. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis, estetinės plombos gali tarnauti daugelį metų.

3. Ar estetinį dantų plombavimą galima atlikti visiems dantims?

Estetinės dantų plombos dažniausiai naudojamos koreguojant defektus priekinių dantų srityje. Tam tikrais atvejais kompozitas gali būti naudojamas ir krūminiams dantims, tačiau norint didesnio tvirtumo ir ilgaamžiškumo, dantims, kurie patiria didelį kramtymo krūvį, dažniausiai rekomenduojami protezai (dantų vainikėliai, laminatės ir kitos restauracijos).

4. Ar estetinės dantų plombos reikalauja ypatingos priežiūros?

Kompozicinės plombos nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, išskyrus įprastą burnos higieną, kuri apima reguliarų dantų valymą šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Taip pat reikalingi reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą profilaktinei apžiūrai.

Po estetinio plombavimo patariama vengti stipriai dažančio maisto, nekramtyti labai kietų produktų.

5. Kiek laiko trunka plombavimo procedūra?

Dažniausiai karieso gydymui užtenka vieno apsilankymo, kurio vidutinė trukmė – 1,5 val. Tačiau jeigu reikia estetiškai atkurti daugiau dantų, situacija sudėtingesnė, prireiks poros vizitų.

6. Ar kompozicinės plombos yra saugios jautriems, į alergijas linkusiems žmonėms?

Taip, jos pagamintos iš kompozitinių medžiagų, kurios laikomos saugiomis naudoti odontologijoje. Šios medžiagos yra biologiškai suderinamos, jose nėra alergizuojančių ar toksiškų komponentų.

7. Kaip dažnai teks keisti plombas?

Bėgant metams, kompozicinės dantų plombos pamažu dėvisi, gali įskilti arba pakeisti spalvą, tačiau dažniausiai jos tarnauja 5 – 10 metų. Senas plombas gali pakeisti Jūsų odontologas.

Reguliari profilaktinė dantų patikra leidžia laiku nustatyti bet kokias esamų plombų problemas ir įvertinti, ar jau laikas jas atnaujinti.

8. Kiek kainuoja estetinis plombavimas?

Paslaugos kaina priklauso nuo reikalingų restauracijų kiekio ir sudėtingumo. Kokia tiksli estetinio dantų plombavimo kaina bus Jūsų atveju, nurodys apžiūrą atlikęs gydytojas odontologas.

9. Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas yra viena populiariausių kosmetinių odontologinių procedūrų, kuri atkuria nepriekaištingą dantų būklę, padeda koreguoti jų formą ir spalvą.


Estetinio plombavimo eiga

Estetinio plombavimo apimtis kiekvienu atveju individuali, kartais prireikia daugiau nei vieno vizito. Trumpai pristatome svarbiausius gydymo etapus:

  • Apžiūra. Pirmos konsultacijos metu išklausomi paciento lūkesčiai, įvertinama dantų būklė, sudaromas dantų atkūrimo planas.

  • Pasiruošimas plombavimui. Siekiant geriausio rezultato, prieš estetinį plombavimą rekomenduojama atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą. Nuo dantų pašalinamos pigmentinės dėmės, mineralizuotas apnašas (dantų akmenys).
  • Plombavimas. Pirmiausia išvalomi pažeisti danties audiniai, kariozinės ertmės (skylutės). Tuomet, naudojant kompozitines plombas, koreguojami dantų defektai. Plombuojama sluoksnis po sluoksnio, kruopščiai atkuriant danties audinius, vageles, kauburėlius.

Svarbu žinoti: kramtant maistą ir tiesiog kontaktuojant tarpusavyje, dantims tenka didelis mechaninis krūvis. Taigi, po plombavimo restauracijos gauna didelę apkrovą. Jos turi būti atsparios tempimo, lenkimo jėgai, rūgštims ir kitiems faktoriams, kurie yra burnos ertmėje. Todėl pasirinkus estetinį plombavimą, svarbu įsitikinti, kad procedūra atliekama naudojant aukštos kokybės kompozitą.

UAB "Dantesa" klinikoje naudojame patikimas, sertifikuotas medžiagas, kurias renkasi ES ir JAV odontologai, todėl pacientai ilgus metus džiaugiasi estetinio plombavimo rezultatais.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Po estetinio dantų plombavimo svarbu laikytis kelių svarbių priežiūros taisyklių. Taip užtikrinsite restauracijų ilgaamžiškumą ir dantų bei burnos ertmės sveikatą:

  1. Reguliari burnos higiena: bent du kartus per dieną valykite dantis su neabrazyvia, fluoro turinčia dantų pasta. Naudokite tarpdančių siūlą, kad pašalintumėte apnašą ir maisto daleles aplink plombas ir tarp dantų.

  2. Venkite itin kieto maisto: saugokite plombas, venkite kramtyti labai kietus produktus, pavyzdžiui, ledo kubelius, negliaudykite dantimis riešutų.
  3. Nepamirškite profilaktinės dantų patikros: lankykitės pas odontologą reguliariai patikrai, du kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną, kurios metu nuvalomas apnašas, pigmentinės dėmės, plombos nupoliruojamos, suteikiant joms natūralų blizgesį.

Estetinio plombavimo nauda

Ši procedūra turi nemažai privalumų:

  • Natūrali išvaizda: estetiniam plombavimui naudojamas kompozitas yra sukurtas taip, kad atitiktų jūsų natūralių dantų spalvą, todėl restauracijos atrodo autentiškai, vizualiai nesiskiria nuo tikrų dantų. Skirtingai nei terapiniam gydymui naudojamos tradicinės plombos, kompozitas leidžia atkartoti smulkiausias danties tekstūras, vageles, kauburėlius.

  • Prieinama kaina: lyginant su kitomis kosmetinės odontologijos procedūromis, estetinis dantų plombavimas yra gana ekonomiška, daugeliui prieinama procedūra.
  • Greiti rezultatai: vieno apsilankymo metu galima atkurti iki 6 dantų. Tai reiškia, kad daugeliu atvejų maksimaliam efektui pasiekti užtenka vos vieno apsilankymo. Žinoma, kiekvieno paciento situacija yra individuali.
  • Universalumas: estetinio plombavimo procedūra svarbi dantų sveikatai. Kompozitas gali būti naudojamas karieso pažeistiems dantims atstatyti, taip pat formuojant ar atkuriant nuskilusius, įtrūkusius ar aptrupėjusius dantų paviršius. Plombos atkuria dantų struktūrą, yra sandarios, todėl saugo dantis nuo mikroorganizmų patekimo, karieso ir kitų ligų.
  • Tvirtos restauracijos: kompozitinės plombos tvirtai sukimba su danties paviršiumi, suteikia papildomą atramą ir stabilumą danties struktūrai. Tai padeda sutvirtinti dantį ir sumažina lūžio ar skilimo riziką.
  • Saugomi natūralūs danties audiniai: lyginant su kitomis alternatyvomis, pavyzdžiui, estetiniu protezavimu dantų laminatėmis, estetinis dantų plombavimas yra konservatyvesnis metodas. Ruošiantis procedūrai, tausojami danties audiniai. Pašalinamos tik dėl karieso ar kitų problemų pažeistos danties struktūros.
  • Tinka net jautriems pacientams: kartais tenka išgirsti klausimą – ar estetiniam plombavimui naudojamos plombos nealergizuoja? Kompozitinės plombos gaminamos iš medžiagų, kurios yra biologiškai suderinamos su žmogaus organizmu, todėl sumažėja alerginių reakcijų ar kitokio neigiamo poveikio rizika. Tai geras pasirinkimas pacientams, kurie yra jautrūs arba alergiški metalui.
  • Ilgaamžis sprendimas: ruošiantis estetiniam dantų atkūrimui, verta investuoti į ilgaamžiškumą. Naudojame patvarų kompozitą. Tinkamai prižiūrimos, šios plombos gali tarnauti net apie dešimtmetį. Dar vienas privalumas – nors laikui bėgant estetinės plombos dėvisi, jas galima koreguoti ar pakeisti minimaliai invazyviai, išsaugant natūralius danties audinius.
  • Mažesnis dantų jautrumas: kartais pacientai jaudinasi, kad po atlikto plombavimo dantys taps jautresni karštam, šaltam maistui, saldumynams. Iš tiesų kompozitinės plombos suteikia dantims patikimą apsaugą nuo išorės poveikio ir savo tvirtumu nenusileidžia natūraliems dantims. Todėl jautrumas minėtiems veiksniams nepadidės.

Estetinio plombavimo trūkumai

Ieškant geriausio kosmetinės odontologijos sprendimo, dažnas pacientas susiduria su dilema: rinktis plombavimą ar laminates. Nors estetinis dantų plombavimas yra ekonomiškas ir praktiškas variantas, kaip ir visi gydymo metodai, turi tam tikrų trūkumų. Aptarkime svarbiausius:

  • Mažesnis plombų patvarumas: šiuolaikinės kompozicinės plombos yra gana tvirtos ir ilgaamžės, tačiau savo tvirtumu ir atsparumu nusileidžia iš porceliano keramikos pagamintoms dantų laminatėms. Pastarosios restauracijos gali atlaikyti didesnę kramtymo jėgą ir, palyginti su plombomis, laikui bėgant mažiau skilinėja ar nusidėvi.

  • Pigmentinės dėmės: kaip ir natūralūs dantys, taip ir kompozicinės plombos yra gana jautrios apnašui, pigmentinėms dėmėms ir kitiems spalvos pokyčiams. Lyginant su dantimis, plombos greičiau praranda natūralų blizgesį, todėl jas būtina reguliariai nupoliruoti. Dantų laminatės, pagamintos iš porceliano, yra atsparesnės dėmėms ir ilgainiui geriau išlaiko savo pirminę išvaizdą.
  • Ilgaamžiškumas: nors kainos prasme estetinės plombos paprastai yra labiau prieinamos nei laminatės, jos tarnauja trumpiau. Taigi, nors laminatės savo pradine kaina gali atrodyti gerokai brangesnės, jos puikiai atrodo keliolika metų ar dar ilgiau, todėl tai ilgaamžiškesnė investicija.

Kas lemia dantų išvaizdos pokyčius?

Dantų išvaizda – forma, spalva – gali nedžiuginti dėl pačių įvairiausių priežasčių.

  • Genetiniai veiksniai. Deja, ne visi žmonės gali džiaugtis natūraliai baltais, taisyklingos formos dantimis.

  • Gyvenimo būdas. Bėgant laikui, dyla kramtomasis paviršius, gali pasitaikyti emalio įskilimų, aptrupėjimų. Prie dantų išvaizdos pokyčių taip pat prisideda dažnas kavos gėrimas, tabako gaminių vartojimas, per dažnas mėgavimasis saldumynais.
  • Vaistų vartojimas. Dantų spalvą pakeisti gali tam tikri medikamentai, pavyzdžiui, antibiotikai.

Jeigu norite pakoreguoti dantų išvaizdą, pavyzdžiui, pašalinti didelius tarpus tarp dantų, atstatyti kandamuosius paviršius, suteikti dantims harmoningą formą, verta rinktis estetinį plombavimą. Jį saugiai ir greitai atliksime "Dantesa" klinikoje.