Dantų implantavimas

Dantų implantavimas viena iš inovatyviausių gydymo būdų, kuomet netekus dantų jie yra atstatomi nešlifuojant ir netrikdant gretimų dantų. Implantuojant galima spręsti problemas netekus daugelio ar net visų dantų.

Odontologijos klinikoje "Dantesa" dantų implantacija atliekama kokybiškai, o prarasti dantys atkuriami greitai, funkcionaliai ir ilgam.

Ar implantacija skausminga?

Ne, procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl pacientas nejaučia skausmo, diskomfortas minimalus.



Kainos:

Burnos chirurgo konsultacija/gydymo plano sudarymas (30 min.)

30 eur

Burnos chirurgo konsultacija/gydymo plano sudarymas (1 val.)

50 eur

Implantacija Neodent Helix dantų implantu

500 eur

Implantacija MegaGen AnyRidge dantų implantu

570 eur

Implantacija Straumann Roxolid SLA dantų implantu

650 eur

Implantacija Straumann Roxolid SLActive dantų implantu

750 eur

Implantacija cirkoniniu SDS (Swiss Dental Solutions) dantų implantu

1300 eur

Atviras sinuso dugno pakėlimas

Nuo 800 eur

Uždaras sinuso dugno pakėlimas

Nuo 300 eur

Lateralinė kaulo augmentacija (be membranos)

200 eur

Lateralinė kaulo augmentacija (su membrana)

350 eur

Pilną implantacijos, burnos chirurgijos, dantų protezavimo ir kitų paslaugų kaininką rasite čia.


Kas atlieka dantų implantavimą?


DUK

Pateikiame atsakymus į dažniausius klausimus apie dantų implantaciją:

1. Ar implantus galima sriegti vaikams?

Dantų implantai sriegiami tik suaugusiems žmonėms, kurių žandikaulis pilnai susiformavęs.

Vaikams, paaugliams gali būti sriegiami ortodontiniai implantai. Tai pagalbinė priemonė tolesniam ortodontiniam gydymui, taikoma esant netaisyklingam sąkandžiui ar kreivai dantų padėčiai.

2. Kiek laiko trunka dantų implantacija?

Tai greita chirurginė procedūra. Dažniausiai implantas įsriegiamas vos per 20 minučių. Tiesa, gijimo laikotarpis po procedūros trunka kelis mėnesius, tačiau didelio diskomforto gijimo metu pacientai nepatiria.

3. Ar dantų implantai gali būti sriegiami iš karto po dantų šalinimo?

Taip, daugeliu atvejų dantų implantavimas gali būti taikomas iš karto po danties rovimo. Toks dantų atkūrimo metodas vadinamas vienmomente implantacija, iš karto įsriegus implantą dantis atkuriamas laikinu vainikėliu.

Vis dėlto, kiekvienas atvejis yra individualus. Jeigu paciento klinikinė situacija yra sudėtinga, vienmomentė implantacija nėra geras sprendimas. Tokiu atveju implantas sriegiamas praėjus porai mėnesių po danties šalinimo (atidėta dantų implantaija).

4. Ar dantų implantacijai reikalingas išankstinis pasiruošimas?

Dantų implantacijai nereikia sudėtingo pasiruošimo. Svarbiausia, kad pacientas būtų fiziškai sveikas, nesirgtų dantų, dantenų ligomis. Jeigu po dantų netekimo praėjo daugiau laiko, buvo prarasta žandikaulio kaulo, turi būti atliekamos papildomos procedūros – kaulo priauginimas (augmentacija) arba sinuso dugno pakėlimas.

5. Kaip atliekamas sinuso dugno pakėlimas arba žandikaulio kaulo augmentacija?

Trumpai pristatome procedūrų eigą:

  • Žandikaulio kaulo augmentacija – jeigu kaulo kiekis nėra pakankamas, kad įsriegtas implantas būtų stabilus, atliekamas kaulo priauginimas trūkstamoje vietoje naudojant specialų kaulo pakaitalą.

  • Sinuso dugno pakėlimas – kai po dantų netekimo praeina ilgesnis laiko tarpas, padidėja sinusų (tuščiavidurių, gleivine išklotų ertmių viršutiniame žandikaulyje) oringumas, nusileidžia sinuso dugnas. Siekiant atkurti viršutinio žandikaulio dantis, gali būti reikalingas sinuso dugno pakėlimas. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, operacija atliekama uždaru arba atviru būdu.

6. Kada po sinuso dugno pakėlimo ir kaulo augmentacijos gali būti atliekama implantacija?

Dantų atkūrimas atliekamas operuotai vietai pilnai sugijus, dažniausiai po kelių mėnesių.

7. Kaip jausiuosi po implantacijos?

Dauguma žmonių po dantų atkūrimo jaučiasi gerai, gali grįžti į įprastą rutiną. Praėjus nejautros poveikiui, gali pasireikšti nedidelis maudimas, tinimas, diskomfortas operacijos vietoje, tačiau vartojant gydytojo paskirtus medikamentus ir laikantis rekomendacijų, nemalonūs pojūčiai netrukus išnyksta.

8. Ką galima valgyti po implantacijos?

Rekomenduojame palaukti pora valandų, kol praeis nejautros poveikis. Pirmomis dienomis po implantacijos procedūros rinkitės švelnų, minkštą, lengvai kramtomą maistą (trintas sriubas, košes, makaronus ir pan.). Gijimo metu susilaikykite nuo labai karštų produktų, nes karštis gali sukelti kraujavimą.

9. Ar implantams sugijus galėsiu valgyti kietesnius / aštrius / karštus produktus?

Tikrai taip. Implantams sugijus su žandikaulio kaulu, apribojimų dėl maisto nėra.

10. Ar į implantus gali reaguoti oro uosto metalo detektorius?

Implantai dažniausiai gaminami iš titano lydinio arba cirkonio, todėl metalo detektoriai į juos nereaguoja.

11. Ar implantuotą dantį gali pažeisti ėduonis (kariesas)?

Ne, kitaip nei natūralūs dantys, implantai nėra jautrūs ėduoniui ir kitoms dantų ligoms. Tačiau norint išsaugoti aplinkinių dantų ir dantenų sveikatą, vis tiek būtina užtikrinti kruopščią burnos ertmės priežiūrą. Naudokite dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną.

12. Kaip dantų implantacija padeda išsaugoti žandikaulio kaulą?

Į buvusios danties šaknies vietą sriegiamas implantas stimuliuoja žandikaulio kaulą, todėl užkerta kelią tolesniam kaulo nykimui, apsaugo kaimyninius dantis ir išsaugo harmoningą veido struktūrą.

13. Ar implantai reikalauja specialios priežiūros nėštumo metu?

Nėštumo metu organizme vyksta hormoniniai pokyčiai, kurie gali paveikti burnos sveikatą, tačiau ypatingų priežiūros priemonių imtis dažniausiai nereikia.

Svarbiausia – palaikyti nepriekaištingą dantų, tarpdančių, burnos ertmės švarą, reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai, atlikti profesionalią burnos higieną. Tai padės užtikrinti, kad implantai ir natūralūs dantys išliktų nepriekaištingos būklės.

14. Turiu išimamus protezus ir kompleksuoju dėl šveplavimo. Ar dantų implantavimas gali pagerinti mano kalbą?

Taip, dantų implantai ir ant jų fiksuojami kokybiški protezai atkuria sklandžią fonetikos funkciją, todėl garsų tarimas, kalba tampa aiškesnė.

15. Ar prireikus dantų implantus galima lengvai pašalinti?

Dantų implantacija yra nuolatinis dantų atkūrimo sprendimas. Implantai yra sriegiami į žandikaulio kaulą ir beveik visais atvejais prie jo sėkmingai prigyja. Taigi, jeigu nekyla sveikatos problemų, implantų pašalinti nereikia.

Dantų implantai turi būti šalinami ir keičiami pasireiškus komplikacijoms ar jiems susidėvėjus. Šią chirurginę procedūrą turi atlikti patyręs gydytojas odontologas.


Kada reikalingi dantų implantai?

  • Negrįžtami dantų pažeidimai. Nors odontologai stengiasi išgelbėti pažeistą dantį, išsaugoti jo funkcionalumą, tai pavyksta ne visais atvejais. Kai danties pažeidimai yra gilūs ir negrįžtami, turi būti atliekamas jo šalinimas, o operuotai vietai sugijus – dantų implantavimas.

  • Prarastas vienas, keli ar daugiau dantų. Jei pacientui trūksta vieno ar daugiau dantų žandikaulyje, tampa sunku kramtyti maistą, pasireiškia fonetikos sutrikimai ir net virškinimo problemos. Taigi, netekus danties, modernus dantų implantavimas yra efektyviausias sprendimas.
  • Dantų protezai kelia nepatogumų. Nemažai žmonių ieško pigesnių alternatyvų implantacijai ir renkasi išimamus dalinius arba pilnus protezus / lanko atraminius protezus / ant sveikųjų dantų tvirtinamus tiltinius protezus. Deja, šios restauracijos greitai dėvisi, prastai fiksuojasi, gali dirginti burnos gleivinę ir net pažeisti sveikuosius dantis. Taigi, ilgalaikėje perspektyvoje tokie protezai ne tik neatsiperka, bet ir sukelia daugiau nuostolių, gali pakenkti sveikatai. Ieškant stabilesnio, komfortiškesnio sprendimo, rekomenduojama dantų implantacija Kaune.
  • Prasideda žandikaulio kaulo nykimas. Netekus dantų, žandikaulio kaulas netenka natūralios apkrovos ir simuliacijos, kuri būtina jo funkcionavimui. Prasideda kaulo nykimas. Tai ne tik kenkia žandikaulio būklei, bet ir pakeičia veido bruožus. Nemažai pacientų pastebi, kad jų skruostikauliai įdumba, pagilėja raukšlės aplink burną, suglemba žandikaulio linija. Dantų implantacija užkerta kelią žandikaulio kaulo nykimui. Implantai funkcionuoja kaip danties šaknies pakaitalas ir stimuliuoja žandikaulio kaulą.

Dantų implantacijos metodai

Atkuriant dantis, taikomi skirtingi implantacijos metodai:

  • Pavieniai implantai. Tinka praradus vieną ar kelis dantis. Ant implanto fiksuojamas vainikėlis, kuris atkuria danties funkcijas ir estetiką.

  • Visų dantų atkūrimas ant 2 implantų. Netekus daugumos ar visų vieno žandikaulio dantų, galima rinktis ekonomišką jų atkūrimo variantą: į žandikaulio kaulą sriegiami 2 implantai, ant kurių vėliau fiksuojamas išimamas plokštelinis protezas.
  • Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų. Vienas populiariausių implantacijos metodų, atkuriant visus prarastus žandikaulio dantis. Į žandikaulio kaulą sriegiami 4 implantai, ant kurių vėliau tvirtinamas neišimamas plokštelinis protezas.
  • Visų dantų atkūrimas ant 6, 8 ir daugiau implantų. Visus prarastus dantis galima atkurti sriegiant didesnį implantų skaičių. Ant implantų tvirtinami vainikėlių tiltai, kurie užtikrina ypač gerą kramtymo funkciją, yra stabilūs ir ilgaamžiai.

Implantacijos eiga

  • Apžiūra. Įvertinama paciento būklė, aptariami lūkesčiai, supažindinama su implantacijos galimybėmis, eiga, pooperacine priežiūra.
  • Gydymo planas. Dantų implantacija Kaune mūsų klinikoje atliekama preciziškai tiksliai: atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, įvertinama paciento burnos audinių, žandikaulių būklė. Užbaigus diagnostinius tyrimus, sudaromas gydymo planas, kuris pristatomas pacientui.
  • Pasiruošimas dantų atkūrimui. Ne visais atvejais implantacija atliekama iš karto. Jeigu prarasta daug žandikaulio kaulo, taikoma augmentacija (kaulo priauginimas) arba sinuso dugno pakėlimas. Užbaigus šias chirurgines procedūras ir audiniams sugijus, gali būti atliekama implantacija.
  • Dantų implantacija su gidu. Suleidžiama nejautra ir sriegiamas numatytas implantų skaičius. Norint geriausio rezultato, naudojamas chirurginis gidas. Tai plastikinė plokštelė, kuri padeda tiksliau suplanuoti procedūrą: numatoma implanto vieta, implantas sriegiamas tiksliau ir operacija užbaigiama greičiau. Jeigu situacija palanki, fiksuojami laikini dantų protezai.
  • Protezavimas. Implantams sugijus su kaulu (po 2 – 3 mėnesių) tvirtinami nuolatiniai protezai – vainikėliai, vainikėlių tiltai ar plokštelės.

Dantų implantacijos nauda

Pagrindiniai dantų implantų privalumai yra nesuvaidinta šypsena, komfortas, pagerėjusi išvaizda, patogumas (lengvesnis kramtymas, raiškesnė kalba) ir sugrįžęs pasitikėjimas savimi:

  • Natūrali dantų išvaizda ir pojūtis. Planuojant dantų atkūrimą, labai svarbu rinktis kuo natūralesnes restauracijas, kurios nekelia fizinio diskomforto burnoje. Implantai yra sriegiami į žandikaulio kaulą ir suteikia stabilų pagrindą dantų protezams. Jie tvirtai fiksuojasi, savo išvaizda ir pojūčiais beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.
  • Geresnė fonetika. Pigesni, išimami dantų protezai nėra gera alternatyva implantams. Daugelis pacientų pastebi, kad jų kalba nešiojant šiuos protezus, tampa mažiau rišli, pasireiškia šveplavimas ir kiti fonetikos sutrikimai. Pasirinkus dantų implantus, ant jų tvirtinami funkcionalūs ir estetiški protezai, kurių dėka pavyksta aiškiai artikuliuoti žodžius, kalba vėl yra sklandi ir natūrali, todėl pacientas gali bendrauti nevaržomai.
  • Estetiška šypsena net gijimo metu. Kartais pacientai jaudinasi, kad implantų gijimo laikotarpiu, kuris trunka kelis mėnesius, operacijos vieta atrodys neestetiškai. Iš tiesų, nepatirsite estetinio diskomforto, nes implanto gijimo laikotarpiu gali būti dedami natūraliai atrodantys, laikini dantų vainikėliai, kurie tarnaus tol, kol bus galima fiksuoti nuolatinius protezus.
  • Daugiau komforto. Dantų netekimas sukelia nuolatinių fizinių nepatogumų. Praktika rodo, kad patikimoje klinikoje atliktas dantų implantavimas leidžia visam laikui pamiršti dantenų dirginimą, skausmą ir kitus nepatogumus, kuriuos kelia nepatogūs išimami protezai. Pilnai sugiję dantų implantai tampa integralia burnos audinių dalimi, suteikia stabilumo ir padeda atkurti dantų funkcijas.
  • Galimybė valgyti įprastą maistą. Mėgavimasis patiekalais, produktų kramtymas be baimės – tai paprasti džiaugsmai, kurių nelieka netekus kelių ar daugiau dantų ir nepasirūpinus kokybišku jų atkūrimu. Gera žinia ta, kad dantų implantacija leidžia ir vėl drąsiai kramtyti net kietesnius produktus, pacientai džiaugiasi maisto įvairove. Dantų implantais atkuriama net apie 80 – 100 proc. kramtymo funkcijos. Išimami protezai ar kitos pigesnės restauracijos jiems nė iš tolo neprilygsta.
  • Ilgaamžis dantų atstatymas. Nors implantacijos kaina, lyginant su išimamais protezais, yra aukštesnė, tai gerokai patvaresnis sprendimas. Tinkamai prižiūrint, dantų implantai tarnauja ne vieną dešimtmetį, todėl ilgalaikėje perspektyvoje šis metodas yra gerokai ekonomiškesnis.
  • Nenukenčia kaimyniniai dantys. Implantacijos metu į buvusios šaknies vietą sriegiamas implantas, o ant jo tvirtinamas protezas. Tai reiškia, kad aplinkiniai audiniai ir dantys nėra pažeidžiami. Tuo tarpu renkantis kitą alternatyvą, pavyzdžiui, prie sveikųjų dantų tvirtinamą tiltinį protezą, dantys yra šlifuojami, todėl susilpnėja, tampa lengviau pažeidžiami.


Dantų implantų gamintojai

Dar viena dilema, su kuria susiduria apie implantaciją svarstantys pacientai – kurio gamintojo implantus rinktis. Asortimentas labai platus, tačiau svarbiausias patarimas – pasirinkti ES sertifikuotus implantus.

Mūsų klinikoje dantys atkuriami kelių gamintojų – Straumann, NeoDent, MegaGen ir SDS (Swiss dental solution) – implantais. Kviečiame susipažinti su jais kiek plačiau:

Straumann

Tai Europoje lyderiaujantis odontologijos prekės ženklas, kurį renkasi daugelis odontologų. Šveicariški Straumann dantų implantai garsėja aukštos kokybės medžiagomis, preciziška struktūra ir patikimumu. Tai produktai, kuriami remiantis išsamiais moksliniais tyrimais ir inovacijomis. Straumann siūlo individualiai pritaikomus implantacijos sprendimus, kurie tinka net sudėtingais atvejais.

NeoDent

Tai Brazilijoje sukurti implantai, vertinami dėl pažangaus dizaino, aukštą biosuderinamumą su organizmu turinčių medžiagų ir daugeliui prieinamos kainos. Tai optimalus kainos ir kokybės santykis, rekomenduojamas pacientams, ieškantiems patikimų dantų atkūrimo sprendimų. NeoDent produktuose paprastumas žengia koja kojon su veiksmingumu, todėl implantai suteikia ilgaamžius rezultatus. Tinkamai prižiūrint dantis ir burnos ertmę, tarnauja ne vieną dešimtmetį.

MegaGen

Pietų Korėjoje sukurtus implantus daugelis burnos chirurgų renkasi dėl plačių pritaikymo galimybių ir inovatyvumo. Implantų paviršius padengtas specialiomis medžiagomis, kurios mažina infekcijos riziką, skatina gijimo procesą. Tai padeda užtikrinti optimalią osteointegraciją ir ilgalaikę gydymo sėkmę. MegaGen nuolat tobulina savo produktus, todėl pasirinkę šį gamintoją galite būti užtikrinti, kad gausite itin pažangius, tačiau kruopščiai patikrintus dantų implantus.

SDS (Swiss dental solution)

Tai pacientams kol kas mažiau pažįstami, tačiau sparčiai populiarėjantys šveicariški implantai. Jie ypač higieniški – sumažina komplikacijų riziką ir padidina prigijimo tikimybę. SDS išskirtinumas – implantai gaminami ne iš titano lydinio, o iš cirkonio. Tai bene aukščiausią biosuderinamumą turinti medžiaga, kuri yra tvirta, stabili ir ilgaamžė.

Protezavimas ant implantų

Atkuriant dantis implantais, pacientai renkasi iš daugybės restauracijų variantų:

  • Pavieniai dantų vainikėliai. Kai atkuriamas vienas ar keli dantys, ant implantų tvirtinami iš porceliano keramikos arba cirkonio pagaminti vainikėliai, kurie vizualiai nesiskiria nuo tikrų dantų, puikiai atlaiko kramtymo krūvį.

  • Vainikėlių tiltai. Jeigu reikia atkurti kelis gretimus dantis, dažnai užtenka vos dviejų implantų sriegimo. Tokiu atveju dantys atkuriami ant implantų fiksuojant tiltinius protezus. Taip pat vainikėlių tiltai tinka kai atstatomi visi dantys sriegiant didesnį implantų skaičių (6, 8, 10 ar daugiau implantų).
  • Fiksuojami (neišimami) plokšteliniai protezai. Tai vienas populiariausių pasirinkimų atkuriant bedantį žandikaulį. Nenuimamas plokštelinis protezas tvirtinamas ant implantų, atkuria apie 80 proc. kramtymo funkcijos, atrodo natūraliai.
  • Išimami plokšteliniai protezai. Netekus visų dantų, jų funkcijas atkurti galima ant implantų tvirtinamu išimamu protezu. Nors plokštelė išimama, ji stabiliai fiksuojasi ant implantų, suteikia optimalią kramtymo kokybę, šypsenos estetiką, nedirgina dantenų.

Svarbu žinoti: Jums tinkamiausias restauracijas parinks gydytojas, atsižvelgęs į klinikinę situaciją ir taikomą dantų implantacijos metodą.