Vaikų odontologija

Rūpintis vaikų dantų sveikata svarbu pradėti dar ankstyvame amžiuje: gera pieninių dantų būklė svarbi nuolatiniams dantims ir burnos ertmės būklei ateityje.

"Dantesa" – suaugusiųjų ir vaikų odontologijos klinika. Pas mus pirmoji vaiko pažintis su dantų gydymu įvyks sklandžiai ir be baimės. Patyręs vaikų odontologas papasakos apie gydymo procedūras ir visą reikalingą pagalbą suteiks be streso ir skausmo.

Kaip dažnai lankytis pas vaikų odontologą?

Jeigu vaikas nesiskundžia skausmu, nėra kitų problemų, profilaktinius vizitus planuokite kas 6 mėnesius.Kainos:

Apžiūra

19 eur

Psichologinis vaiko paruošimas (30 min)

29 eur

Pažyma mokyklai

10 eur

Danties plombavimas spalvota plomba

35 eur

Danties plombavimas stiklojonomerine plomba FUJI IX (maža)

25 eur

Danties plombavimas stiklojonomerine plomba FUJI IX (vidutinė)

29 eur

Danties plombavimas stiklojonomerine plomba FUJI IX (didelė)

32 eur

Kompozitinė plomba (pieninis dantis)

49 eur

Endodontininis pieninio danties gydymas

30 eur

Kanalo plombavimas

15 eur

Vaistų pakeitimas

15 eur

Danties padengimas silantu

10 eur

Danties padengimas fluoro laku

10 eur

Priekinio danties plombavimas (pieninio)

40 eur

ICON gydymas

Nuo 69 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie dantų balinimą:

1. Ar sugedusį pieninį dantį verta gydyti?

Taip, jeigu yra įmanoma, svarbu išsaugoti visus dantis. Moderni vaikų odontologija siūlo efektyvius gydymo sprendimus net stipriai pažeistiems pieniniams dantims. Danties šalinimas atliekamas tik kraštutiniu atveju, jeigu gydymas nėra efektyvus.

2. Kokio amžiaus vaikui gali būti reikalingas odontologinis gydymas?

Vaikų odontologas pagalbą gali suteikti prasikalus pirmajam dantukui. Net jei nepastebėjote jokių problemų, patariama apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins, ar dantys vystosi sklandžiai.


Vaikų odontologinio gydymo galimybės

Moderni vaikų odontologija apima daugybę skirtingų procedūrų. Štai pačios dažniausios iš jų:

  • Profesionali burnos higiena. Vien tik rūpestingo dantų bei tarpdančių valymo neužtenka. Net ir labai mažo amžiaus vaikams formuojasi dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitas apnašas. Jis nuvalomas profesionalios higienos metu.

  • Karieso gydymas plombuojant. Jeigu dantų ėduonis (kariesas) pažengęs, vaikų odontologas atlieka dantukų plombavimą. Naudojame spalvotas bei įprastas stiklojonomerines plombas.
  • Karieso gydymas ICON sistema. Apie ėduonies pradžią įspėja spalvos pokyčiai ant dantų. Baltos dėmelės – tai demineralizacija, arba paviršinis emalio kariesas. Su šia ankstyva problema galima kovoti be dantų gręžimo, pasitelkus ICON sistemą. Tai speciali gydomoji medžiaga, kuri užpildo pažeisto emalio poras ir kovoja su pažeidimais.
  • Dantų kanalų gydymas. Jeigu ėduonies gydymas nesuteiktas laiku, infekcija pasiekia giliuosius danties audinius, šaknų kanalus. Tuomet atliekamas jų gydymas: valomi pavojingi mikroorganizmai kanaluose, kanalai išvalomi ir užplombuojami.
  • Dantų šalinimas. Patyrus stiprią traumą, esant negrįžtamiems pažeidimams, gali būti reikalingas pieninio dantuko šalinimas. Jis atliekamas vietinėje nejautroje, greitai ir neskausmingai.

Svarbu žinoti: jeigu vaikas yra jautrus, prieš procedūrą suteiksime psichologinį paruošimą. Patyrę specialistai nuramins mažylį, padės emociškai pasiruošti vizitui.

Vaikų dantų gydymo svarba

Vaikų odontologija reikšminga dėl daugybės priežasčių. Aptarkime pačias svarbiausias:

  • Ėduonies (karieso) prevencija. Vaikų dantys yra jautresni kariesui. Sveika, subalansuota mityba, rūpestinga dantukų priežiūra ir profilaktinė odontologinė patikra padeda išvengti šių problemų, o vos prasidėjusios ėduonies užuomazgos pastebimos laiku.

  • Gerų įpročių formavimas. Ankstyvas vaikų supažindinimas su dantų priežiūra padeda jiems išsiugdyti gerus burnos higienos įpročius. Įgytos žinios vaiką lydės visą gyvenimą. Nuo mažens mokantis taisyklingai valyti dantis šepetėliu ir dantų siūlu, pavyks ženkliai sumažinti dantų, dantenų ligų riziką ateityje.
  • Sklandus dantų ir žandikaulių vystymasis. Vizito metu vaikų odontologas įvertina dantų ir žandikaulių būklę. Tai padeda užtikrinti, kad vaikų dantys, žandikauliai ir dantenos vystysis tinkamai, o mažylis išvengs rimtesnių ortodontinių bėdų ateityje (pavyzdžiui, netaisyklingos dantų padėties ar sąkandžio problemų).
  • Galimybė išvengti skausmo, diskomforto. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą padeda išvengti sveikatai pavojingų būklių, kurios sukelia didelį diskomfortą, pavyzdžiui, ėduonies ar dantenų ligų. Ankstyvas problemų aptikimas ir gydymas apsaugos mažylį nuo skausmo ir kitų nemalonių pojūčių.
  • Gera bendra sveikata. Moderni suaugusiųjų ir vaikų odontologija laikosi nuostatos, kad dantų sveikata yra glaudžiai susijusi su visu organizmu. Prasta burnos sveikata gali padidinti infekcijų, uždegimų riziką kitose kūno vietose. Taigi, tinkamai rūpinantis vaiko dantukais, jis jausis geriau, bus energingesnis ir sveikesnis.