Dantų karūnėlės

Susidūrus su rimtais danties pažeidimais arba netekus danties ir norint atkurti jį ant implanto, reikalinga protezavimo procedūra. Tam "Dantesa" klinikoje naudojamos karūnėlės, dar žinomos kaip dantų vainikėliai.

Karūnėlės gali būti tvirtinamos ant natūralaus danties likučių arba implantų, todėl tai universalus metodas, kuris leidžia atkurti danties estetiką, stiprumą ir funkcijas.

Ar protezavimas bus skausmingas?

Ne, procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejausite. Iš karto po procedūros dantų karūnėlės džiugins savo estetika, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu.Kainos:

Laikinas plastmasinis vainikėlis (1 vnt.)

55 eur

Laikinas frezuotas vainikėlis ilgesniam nešiojimui (1 vnt.)

100 eur

Cirkonio oksido monolitinis vainikėlis

399 eur

Cirkonio oksido keramikos vainikėlis

489 eur

Cirkonio oksido keramikos vainikėlis priekinių dantų srityje

529 eur

Protezavimas ant implantų:

Vainikėlis cirkonio oksido monolitas (prisukamas, atrama neįskaičiuota)

449 eur

Vainikėlis cirkonio oksido monolitas priekinių dantų (prisukamas, atrama neįskaičiuota)

489 eur

Vainikėlis cirkonio oksido keramika dantų (prisukamas, atrama neįskaičiuota

539 eur

Laikinas, formuojantis gleivinę, frezuotas vainikėlis ant implanto (prisukamas, atrama neįskaičiuota)

109 eur

Vainikėlio nuėmimas

25 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka dantų protezavimą?


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie dantų balinimą:

1. Iš kokių medžiagų gaminamos karūnėlės?

Nuolatinės karūnėlės dažniausiai gaminamos iš cirkonio oksido (keramikos arba monolito). Tai aukštą biosuderinamumą su žmogaus organizmu turinti medžiaga, kuri nealergizuoja, pasižymi didžiausiu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, todėl tinka priekinių ir galinių dantų restauravimui.

2. Ar galiu balinti protezus?

Skirtingai nei natūralūs dantys, dantų vainikėliai nereaguoja į tradicines dantų balinimo priemones. Jei ketinate balinti dantis, šią procedūrą atlikite prieš protezavimą.

3. Ar vainikėliai gali lūžti / įskilti?

Nors karūnėlės yra patvarios, savo tvirtumu nenusileidžia natūraliems dantims, jokia medžiaga nėra visiškai nepažeidžiama. Netinkamai prižiūrint dantis, kandant ypač kietus produktus, patyrus sunkią fizinę traumą, vainikėliai gali nukentėti. Tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją odontologą.

4. Kaip prižiūrėti karūnėles?

Restauracijos nereikalauja ypatingos priežiūros. Užtenka rūpintis jomis, kaip nuosavais dantimis: naudokite tarpdančių siūlą, minkštą dantų šepetėlį ir kokybišką dantų pastą, 2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną.

5. Ar protezavimas bus skausmingas?

Ne, procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejausite. Iš karto po procedūros dantų karūnėlės džiugins savo estetika, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu.


Kada reikalingi dantų vaikinėliai?

 • Atlikus endodontinį gydymą, patyrus traumą ar dėl kitų priežasčių netekote daug danties masės;

 • dantis giliai pažeistas ėduonies (karieso);
 • pakitusi danties forma, paviršius įskilęs, nudilęs, nutrupėjęs ar kitaip pažeistas;
 • netekote vieno ar kelių dantų ir planuojate jų atkūrimą implantais.

Dantų protezavimo karūnėlėmis eiga

Trumpai pristatome svarbiausius procedūros etapus:

 • Apžiūra. Įvertinama paciento būklė, vieno ar kelių dantų defektai ir nusprendžiama, ar dantų karūnėlės yra geriausias pasirinkimas. Nuimami dantų atspaudai restauracijų gamybai.

 • Restauracijų gamyba. Dantų vainikėliai gaminami specialioje laboratorijoje, naudojant aukščiausios kokybės medžiagą – cirkonio oksidą. Vainikėliai atkartoja dantims būdingą tekstūrą, spalvą, skaidrumą, todėl atrodo ypač natūraliai.
 • Dantų protezavimas. Kito vizito metu karūnėlės tvirtinamos ant dantų likučių arba implanto.

Dantų karūnėlių svarba

Pasirūpinti kokybišku protezavimu dantų vainikėliais tikrai verta:

 • Dantų struktūros atkūrimas. Patyrus danties traumą arba apskritai praradus dantį, būtina pasirūpinti jo anatomijos atkūrimu. Karūnėlės puikiai tam tinka – jos suteikia optimalią atramą, leidžia jaustis komfortiškai.

 • Danties apsauga. Jeigu po traumos ar atlikto gydymo (pavyzdžiui, dantų šaknų kanalo gydymo) nelieka daug danties masės, vien tik plombos neužtena. Dantis tampa per silpnas, todėl sunku tinkamai susmulkinti maistą, gresia lūžiai ir kitos traumos. Dantų vainikėliai suteikia patikimą apsaugą nuo pažeidimų, padeda išsaugoti danties gyvybingumą.
 • Danties funkcijų išsaugojimas. Kartais netekus vieno ar kelių dantų, nukenčia kramtymo ir fonetikos funkcija. Atkuriant pažeisto danties vientisumą, vainikėliai užtikrina, kad pažeistas dantis atlaikys kramtymo metu tenkantį krūvį, paciento kalba bus aiški, neliks šveplavimo.
 • Nepriekaištinga estetika. Iš kokybiškų medžiagų gaminamos karūnėlės pagerina danties išvaizdą, suteikia harmoningą formą ir vizualiai nesiskiria nuo natūralių dantų. Tai puikus sprendimas norint koreguoti estetinius šypsenos defektus.
 • Ilgaamžiškumas. Dantų restauracijos yra investicija, todėl verta pasirūpinti, kad tarnautų kuo ilgiau. Pagal gydytojo rekomendacijas prižiūrimos dantų karūnėlės, pagamintos iš cirkonio oksido, gali tarnauti keliolika metų ir ilgiau. Tai ilgaamžis dantų atkūrimo sprendimas.