Gingivito gydymas

Gingivitas – nemalonus dantenų uždegimas, su kuriuo bent kartą teko susidurti daugeliui žmonių. "Dantesa" odontologijos klinikoje atliekamas greitas ir beskausmis gingivito gydymas ir kitos periodontologijos procedūros. Pamirškite diskomfortą ir kraujuojančias dantenas.

Ar gingivito gydymas yra skausmingas?

Procedūros atliekamos vietinėje nejautroje, todėl skausmas gydymo metu nėra jaučiamas. Praėjus nejautros poveikiui, kurį laiką galite jausti nedidelį jautrumą, maudimą, tačiau šie pojūčiai yra trumpalaikiai.



Kainos:

Konsultacija (15 min)

29 eur

Konsultacija su ištyrimu (30 min)

39 eur

Profesionali burnos higiena, atliekama gydytojo periodontologo

89 eur

Kiuretažas 1 danties (iki 4 dantų)

49 eur

Kiuretažas 1 danties (nuo 4 dantų)

29 eur

Gingivektomija

69 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka gingivito gydymą?


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie dantų balinimą:

1. Ar gingivito metu jaučiamas skausmas?

Ankstyvoje dantenų uždegimo stadijoje skausmas dažniausiai nejaučiamas, tačiau apie ligą įspėja dantenų kraujavimas, spalvos pokyčiai, patinimas.

2. Ar gingivito įmanoma išvengti?

Nors šimtaprocentinės apsaugos nėra, ligos riziką sumažinti pavyks laikantis kelių taisyklių:

  • Bent 2 kartus per dieną valykitės dantis, naudokite švelnų dantų šepetėlį ir tarpdančių siūlą;
  • Rūpinkitės savo imunitetu, užtikrinkite subalansuotą mitybą, venkite žalingų įpročių;
  • 2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinami dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitas apnašas;
  • Pastebėjus dantenų kraujavimą, spalvos pokyčius, patinimą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

3. Ar gingivito gydymas yra skausmingas?

Procedūros atliekamos vietinėje nejautroje, todėl skausmas gydymo metu nėra jaučiamas. Praėjus nejautros poveikiui, kurį laiką galite jausti nedidelį jautrumą, maudimą, tačiau šie pojūčiai yra trumpalaikiai.

4. Kiek trunka dantenų uždegimo gydymas?

Trukmė individuali, priklauso nuo to, kaip toli pažengęs uždegimas ir kaip organizmas pasiduoda gingivito gydymui. Dažniausiai užtenka vos kelių apsilankymų pas gydytoją.

5. Ar negydomas dantenų uždegimas gali sukelti kitų sveikatos problemų?

Taip, gingivito gydymas yra būtina procedūra. Nesuteikus pagalbos, uždegimas pereina į sunkesnes dantenų ir periodonto ligų formas, pasireiškia infekcija periodontitas, kuri gali paveikti ne tik periodonto, bet ir kitus audinius ir lemti dantų netekimą.

6. Ar gingivitu gali sirgti vaikai ir paaugliai?

Taip, ši liga gresia įvairaus amžiaus žmonėms, jaunimas – ne išimtis. Norint sumažinti gingivito riziką, tėvai turi padėti užtikrinti tinkamus burnos higienos įpročius, rūpintis vaikų sveikata, subalansuota mityba.

7. Ar galima užsikrėsti gingivitu?

Dantenų uždegimas nėra užkrečiama liga, tačiau gingivitą sukeliančios bakterijos ir patogeniniai mikroorganizmai gali būti perduodamos per seiles, todėl gera burnos higiena padeda užkirsti kelią gingivito plitimui..

8. Ar yra konkrečių maisto produktų, kurie didina gingivito riziką?

Saldūs maisto produktai ir gėrimai, kurių sudėtyje yra gausu cukrų ir angliavandenių, skatina bakterinio apnašo augimą ir didina gingivito riziką.


Gingivito simptomai

  • Dantenų kraujavimas, kuris ypač pastebimas valantis dantis, kartais ir valgant;

  • Dantenų spalvos pokyčiai: jos gali būti raudonos spalvos;
  • Dantenos patinsta, tampa jautresnės;
  • Atsiranda gilios dantenų kišenės, atsitraukia dantenos ir apsinuogina danties kaklelis, todėl dantys atrodo ilgesni, didesni nei yra iš tiesų;
  • Sklinda nemalonus burnos kvapas, kurį sukelia burnos ertmėje besiveisiančios bakterijos.

Negydomas gingivitas pereina į periodontitą, todėl pastebėjus simptomus svarbu kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Gingivito gydymo eiga

  • Apžiūra. Įvertinama paciento dantenų ir kitų periodonto audinių būklė, gali būti daroma rentgeno nuotrauka. Pagal gautą informaciją paskiriamas gydymas.

  • Konservatyvus gydymas. Dažniausiai gingivito gydymui užtenka minimaliai invazinių procedūrų, pavyzdžiui, profesionalios burnos higienos, kurią atlieka gydytojas periodontologas. Šalinamas giliai po dantenomis susikaupęs apnašas, kuris sudaro palankias sąlygas bakterijų, patogeninių mikroorganizmų kaupimuisi. Poliruojamas dantų šaknų paviršius, gramdomos dantenų kišenės.
  • Chirurginis gydymas. Jeigu gingivitas yra pažengęs, pažeisti aplinkiniai audiniai, gali prireikti sudėtingesnių procedūrų, pavyzdžiui, dantenų kišenės pašalinimo, alveolės kaulo lyginimo, dantenų plastikos ir pan.

Gingivito priežastys

Pasirūpinti kokybišku protezavimu dantų vainikėliais tikrai verta:

Gingivitas yra dantenų liga, kurią sukelia daugybė veiksnių: nusilpęs imunitetas, rūkymas ir kiti žalingi įpročiai, hormoniniai pokyčiai, organizmo senėjimas, genetinis polinkis, gretutinės ligos.

Vis dėlto, bene dažniausia gingivito priežastis yra netinkama burnos, dantų higiena, dėl kurios ties dantenomis kaupiasi bakterinis apnašas. Jame esančios bakterijos ir kiti patogenai sukelia dantenų uždegimą, kraujavimą ir kitus nemalonius simptomus.